Які рушники необхідно мати в домі? Складаємо список
Рушник – річ універсальна, в кожному будинку їх повинно бути досить. Як відомо, рушники у своїй великій групі підрозділяються на підгрупи:
- Рушники для душу, сауни, лазні, ванни — це дуже великі махрові рушники, розмірами приблизно 100х150 см, 70х140 см, виконані з бавовняної нитки, що володіють хорошою поглинанням. Більш вузькі рушники зручно використовувати після ванни або душу, широкі – в лазні і сауні.
- Рушники для пляжу – великі тонкі махрові або велюрові рушники середніх розмірів 100х180 см, які використовуються для подстилания на шезлонги або пісок. Пляжними рушниками не рекомендується користуватися, як банними, вони менш зносостійкі і практичні, мають яскраве забарвлення на поверхні.
- Махрові простирадла — 150х200 см, 150х250 см, 160х200 см, 175х200 см, 175х250 см, їх можна використовувати після лазні, сауни, на сеансі масажу, а також ховатися в спекотні дні замість ковдри.
- Рушники для обличчя, рук, ніг – махрові або щільні тканинні, дуже м'які рушники середніми розмірами 50х100 см, 40х80 см, 30х50 див. Ці рушники повинні бути індивідуальні у кожного члена сім'ї (рушник для рук можна мати загальне).
- Рушник для ніг, килимок після ванни – махровий рушник розміром 50х70 см, буває з одного боку прогумоване, від ковзання по мокрому кахлю.
- Туалетні серветки – рушники невеликого розміру – 30х30 см, 30х50 см, дуже м'які, використовуються, як рушники для інтимної гігієни, такі ж рушники можуть використовуватися для витирання рук на кухні.
- Кухонные полотенца – льняные, хлопчатобумажные полотняные полотенца, очень мягкие и лёгкие, бывают «вафельными». Эти полотенца универсальны – они используются для вытирания рук, такие же – для вытирания посуды, для овощей и фруктов, накрывания посуды.
- Детские полотенца – махровые мягкие полотенца размером 34х76 см, с яркой расцветкой или аппликациями.
Какое количество полотенец нужно иметь каждой хозяйке в доме
Полотенце – это та вещь, которой много не бывает. Мы попробуем определить, сколько же полотенец необходимо иметь по-минимуму в семье из трёх человек (родители и ребёнок) – а максимум количества полотенец каждая хозяйка будет определять, исходя из своих потребностей.
- Банные полотенца – 6 шт.
- Полотенца для лица – 6 шт.
- Полотенца для рук – 4 шт.
- Полотенца для ног – 6 шт.
- Полотенца для интимной гигиены – 6 шт.
- Полотенца среднего размера для гостей – 2-3 шт.
- Полотенца кухонные – 6-7 шт.
- Салфетки кухонные тканевые или махровые – 6-7 шт.
- Пляжные полотенца – 3 шт.
- Махровые простыни – 3 шт.
Данное количество полотенец мы рассчитывали, учитывая необходимости менять, стирать полотенца – по 2 смены на каждого человека.
Как часто необходимо менять полотенца
В настоящее время никакой здравомыслящий человек не станет использовать одно полотенце для всех потребностей, да ещё и для всей семьи. Хорошая хозяйка всегда сама устанавливает режим стирки полотенец в семье – и действительно, эта вещь должна стираться — чем чаще, тем лучше (кстати, все полотенца после стирки необходимо проглаживать горячим утюгом, для большей дезинфекции; очень пушистые банные полотенца хорошо проглаживать-дезинфицировать через утюг-отпариватель). Приведем стандартные нормы смены различных видов полотенец в доме:
- Полотенца для лица – смена через день.
- Рушник для інтимної гігієни – зміна щодня.
- Рушник для ніг – через 2-3 дні.
- Рушник для рук – міняти кожні 1-2 дні.
- Банні рушники – зміна через 2-3 дні.
- Кухонні рушники для рук, для посуду – щоденна зміна.
- Кухонні серветки – міняти щодня.