Що потрібно знати про рушник?
Проходячи повз вітрини магазинів, ми мимоволі зупиняємо погляд на відділах домашнього текстилю. Сьогодні вони рясніють фарбами і різноманітністю асортименту: «Чого зараз тільки немає!» - кажуть люди старшого віку, які у свій час стояли в шалених чергах за більш-менш якісними рушниками, подушками, постільною білизною. Так, якість було гідним, - не від того чи ми користуємося багатьма речами і донині. Але давайте спробуємо вибрати рушники сьогодні, щоб і наші діти з радістю згадували про своїх перших банних приладдя.
Для цього необхідно розуміти деякі моменти. На що треба звертати увагу при виборі рушників? Це склад і, як наслідок того, здатність вбирати, щільність і висота ворсу, ну і, звичайно ж, м'якість. У магазині, на жаль, можна оцінити виріб тільки поглядом, тактильними відчуттями, навіть, якщо хочете, нюхом. І повірте, Ви викличете обурення або посмішку у некомпетентного продавця, якщо будете довго роздивлятися, мацати і нюхати рушники. Але це не біда. Отже, по порядку.
Склад. У наш час виробництво махрових виробів настільки різноманітно, що часом важко визначитися у виборі тільки за маркуванням, де вказано склад і виготовлювач, але при цьому немає країни-виробника сировини. Існують деякі тонкощі, які залишаються для обивателя невідомими, з-за яких не варто тижнями шукати і читати літературу, щоб купити рушник або халат, але як мовиться: «Знання -сила!». Припустимо, що на маркіровці вказане — «100% бавовна. Зроблено в Туреччині». І це дійсно так, але покупець, а часто і продавець, не завжди знають, який саме використовується бавовна: з Узбекистану чи Туреччини, а може, з Індії чи Пакистану, Бразилії або Єгипту. І що останнім віддають особливу перевагу, тому що цей бавовник є найбільш підходящим і якісним для виготовлення махры. А як Ви ставитеся до особливих позначок: наприклад, 100% бавовна (М) – це додавання штучних волокон; (ПК) - означає, що доданий поліестеркоттон. Ми пропонуємо тільки 100% котон з якісного Єгипетської бавовни.
Полотно повинно бути рівномірно фарбують, не мати стороннього запаху хімікатів і не залишати воскового або жирного нальоту на руках.
Чи знаєте Ви, що пряжа буває одинична, подвійна, кручена і зачесана. Причому однією з кращих вважається зачесана пряжа, вона відповідає за поглинання виробу. Важливо знати і про довжині ворсу, але про це трохи пізніше.
У кожній родині банні рушники приживаються на різні терміни, хтось змінює їх по мірі зносу, хтось у зв'язку з віяннями моди, зі зміною інтер'єру у ванній, туалеті....... Іноді, під дією спокуси: «О! Гарненькі – візьму, нехай лежать, може, згодяться або подарую кому-небудь». Як запевняли мене мої друзі і колеги, рушники у них змінюються з частотою раз в 2 - 3 роки.
На жаль, не всяка махра може витримати і такий термін.
Щільність. Махрові рушники і, звичайно, халати, в першу чергу, повинні добре вбирати (не намокати!), тобто володіти гігроскопічністю. Швидше зношуються банні рушники з низькою щільністю 320гр/м2 і нижче. Вони, як правило, використовуються на кухні (де їх зміна відбувається значно частіше), або як гостьові серветки (завидною якістю відрізняються кухонні рушники і серветки латвійського виробництва). На жаль, не можна визначити щільність візуально, навіть професіонал на дотик оцінить її лише приблизно. Вибір рушники в магазині за допомогою ваг вимагатиме чимало часу, та й буде виглядати дещо абсурдно. Щільність не вказується на етикетці, зрідка маркується виробником. Перевірити заявлену щільність досить легко, наприклад: візьмемо рушник лицьове розміром 50х100, щільністю 470гр/м2 і шляхом нехитрих обчислень приходимо до висновку, що випробуваний об'єкт повинен важити ~ 240гр., кладемо на ваги ...... Причому, чим більше щільність, тим більше вологи воно в себе вбирає. Оптимальна щільність для банних, особових рушників та туалетних серветок - 500 - 600 гр/м2, для халатів 400 - 450 гр/м2, для килимків від 700 гр/м2 і вище. Звичайно, лазневі приналежності бувають і більш високої щільності, але для нашої кліматичної зони цього цілком достатньо, щоб вони не купували затхлість в процесі висихання. Підлоги з підігрівом та сушильні барабани не рятують від цієї проблеми, бавовняні волокна тільки грубіють з-за втрати природної вологи і еластичності.
Висота ворсу. Висота ворсу, теж один з факторів, який використовується для регулювання щільності, поглинання і зовнішнього вигляду махры. Короткий ворс (3,5 мм і нижче) відрізняється низькими показниками поглинання. Під час використання виріб швидко стає мокрим, грубіє і рветься, і від цього менш приємно в побуті. Довгий ворс (8 мм і вище) -теж крайність. Об'ємне, ворсистое виріб при купівлі стає після прання непривабливим. Часто висмикується і чіпляються петлі. З досвіду можна сказати, що, як завжди, хороша золота середина, середня довжина ворсу – 5 мм.
Незважаючи на щільність і висоту ворсу, використовуєте Ви рушники в будинку або на кухні, для обличчя, рук або тіла, ніде не повинні залишатися дрібні ворсинки. Це говорить про використання дешевого, з короткими волокнами бавовни.
Розмір. У рушників, як і будь-яких інших текстильних виробів, є загальноприйнятий розмірний ряд. Правда в деяких країнах світу він має свої особливості. Давайте розглянемо те, що надходить на наш ринок.
Рушники розміром - 30х30 і 30х50 прийнято вважати гостьовими або косметичними серветками, часто ці розміри використовують на кухні;
- 50х70 – універсальний розмір кухонного рушника;
- 50х85 і 50х90 – вважаються лицьовими або туалетним;
- 50х100 – використовують, як лицьове або маленьке душове;
- 70х140 – душове або середнє банний, хрестильне;
- 80х160 – банний;
- 90х160 і 100х150 – це і великий банний, і пляжний, і для масажу, для лазні, сауни, як маленькі махрові простирадла;
- 80х200 – зручний для лазні, сауни і масажу
- 150х200, 150х250, 160х200, 175х200, 175х250 і т. п. – розміри махрових простирадл.
Отже, якщо Ви придбали махрові халати і рушники з 100% довговолокнистої бавовни або з оздоровчою добавками, з зачесанной пряжі з висотою ворсу 5 мм, щільністю 400 – 500 гр/м2, з розкішним велюровим бордюром або в класичному стилі, однієї колекції, в одному тоні або різних кольорів, які ідеально підходять до Вашого інтер'єру - Ви щасливий володар гарного настрою в будь-якому місці і в будь-який час доби! А придбати якісний і достайный вашого увагу текстиль - можна на сайті http://happyfamily.od.ua/